Printsport Oy on perustettu vuonna 1997. Toimitilamme sijaitsevat Keski-Suomessa, Lievestuoreella.

Palvelumme:
– Ralli- ja ratakilpailujen huolto-, tuki -palvelu
– Kilpa-autojen ylläpito, huolto, säädöt ja vuokraus
– Kuljettaja projektien käytännön toiminnot ja valmennus
– Varaosat ja tarvikkeet useisiin automerkkeihin
– Jousitus komponenttien sekä voimasiirtojen huollot

Olemme sertifioitu ZF Sachs partneri.

Ota yhteyttä ja kysy lisätietoja

PrintSport Oy

Hohontie 10
41400 Lievestuore
Y-1105390-9
avoinna ark. 7-16, muina aikoina sopimuksen mukaan

Lue tästä EU:n tietosuoja-asetuksen (EU) 2016/679 mukainen kirjallinen kuvaus Printsport Oy:n toteuttamasta henkilötietojen käsittelystä.

Eero Räikkönen

Toimitusjohtaja / GM
tel. +358 40 301 1401
email. eero@printsport.fi

Sanna Mäkelä

Toimistosihteeri / Office
tel. +358 40 301 1414
email. sanna@printsport.fi

Elmeri Mäki-Kulmala

Varaosamyynti & lähetykset
Spare parts & shipping
tel. +358 40 301 1400
email. elmeri@printsport.fi

Sami Lohman

Varaosamyynti & lähetykset
Spare parts & shipping
tel. +358 40 301 1412
email. sami@printsport.fi

Ville Uusitalo

Mekaanikko / Mechanic
tel. +358 40 301 1411
email. ville@printsport.fi

Pasi Lammela

Mekaanikko / Mechanic
tel. +358 40 301 1415
email. pasi@printsport.fi

Kimmo Siekkinen

Mekaanikko / Mechanic
tel. +358 40 301 1417
email. kimmo@printsport.fi

Markus Paananen

Mekaanikko / Mechanic
tel. +358 40 301 1403
email. markus@printsport.fi

Eetu Tauriainen

Mekaanikko / Mechanic
tel. +358 40 301 1405
email. eetu@printsport.fi

Juuso Tukiainen

Mekaanikko / Mechanic
tel. +358 40 301 1406
email. juuso@printsport.fi

#SMItäralli 2019 #winners 🏆🥇

#RalliSM #GRXTeam #PrintsportRacing #VolkswagenPoloGTIR5

📷 @tnphotogr

4

It's champagne shower time!! 🍾

Emil Lindholm & Mikael Korhonen, SM1 🥇
Joonas Lindroos & Pasi Kilpeläinen, SM3 🥇
Juha Salo & Topi Luhtinen, SM1 🥈
Ville Hautamäki & Mika Juntunen, SM2 🥈

#Itäralli #Printsport #RalliSM

4

Snow challenge 😊😊❄️❄️ @beINSPORTS_MENA @2MInteractive @HITRADIOMA @fia @LuxeRadio @Medi1TV

Pre-event tests: ✔️
Next stop: SM Itäralli, Joensuu
#Printsport #RalliSM

We had a great winter training day with @MBennaniRacing! 👍 #Printsport

2
Load More...

Printsport Oy was established in 1997. Our premises are located in Lievestuore, Central Finland.

Our services:
– Rally and Circuit Racing maintenance & support service
– Maintenance, adjustment and rental of race cars
– Practical functions and coaching of driver projects
– Spare parts and accessories for several race car brands
– Suspension components and transmission maintenance services

We are a certified ZF Sachs partner.

Please contact us for more information

PrintSport Oy
Hohontie 10
41400 Lievestuore
Finland
VAT-ID: FI1105390-9
We’re open on weekdays 7-16 and other times as agreed.